FMX Gijón 2014: David Rinaldo sale campeón

FMX Gijón 2014: David Rinaldo wygrywa

W ostatnią sobotę, 27 grudnia 2014 r., francuski kolarz David Rinaldo pokonał utalentowanego José Mirallesa, który do tej pory był na pierwszym miejscu, w zawodach Gijón Freestyle 2014. Ostatecznie na podium stanęły Rinaldo jako zwycięzca, Miralles na drugim miejscu i Edgar Torrenteras na trzecim miejscu.

Ten ostatni dodał swoje pierwsze punkty w konkursie, zajmując pierwsze miejsce w konkursie skoku wzwyż. Ponadto w teście Best Folded uzyskał 8,9, za 9 José Mirallesa. Zacięty pojedynek trzech osób na podium na koniec zawodów.

Właściwie to w ostatnim momencie Rinaldo zrobił różnicę swoim występem w teście freestyle, dzięki któremu zdobył 9,5 punktu, co stanowi doskonałą ocenę oznaczającą zdobycie mistrzostwa.

David Rinaldo zaczął jeździć na motocyklach terenowych od najmłodszych lat. W wieku 13 lat postanowił skupić się na freestyle'u. Pochodzący z motocyklowej rodziny, w tym wieku znał już wiele różnych trików, na których mógł oprzeć swoją naukę. W wieku 21 lat był już znany we Francji jako pilot nowej szkoły, ale z atmosferą starej szkoły. Rinaldo znalazł się w składzie Red Bull X-Fighters World Championship jako jeden z najlepszych zawodników. Wiele osób twierdzi, że w 2015 roku może zakończyć się eksplozja, będziemy ją śledzić i bardzo uważnie obserwować jej rozwój.