Resultados de Superpipe y Slopestyle en BEO 2015

Wyniki Superpipe i Slopestyle na BEO 2015

Burton European Open (BEO) 2015, który odbył się w Szwajcarii i zakończył wczoraj, w niedzielę 1 lutego, to międzynarodowe zawody snowboardowe, w których biorą udział zarówno męskie, jak i żeńskie zawody Superpipe i Slopestyle.

t3>

Podczas weekendu mistrzostw burza, która nęka dużą część Europy, przeszła także przez Alpy Szwajcarskie i wymusiła niewielką modyfikację programu testów. Mimo wszystko test spełnił oczekiwania międzynarodowej społeczności snowboardowej i odbył się dobry występ w Slopestyle i Superpipe.

Superpipe w BOE 2015

W trybie Superpipe mistrzami BEO 2015 zostały Amerykanki Kelly Clark i Chloe Kim z odpowiednio 85 i 84 punktami. Szwajcarka Nadja Purtscherts była trzecia z 62 punktami. Hiszpański Queralt Castellet, nasz reprezentant z najlepszymi wynikami, zajął szóste miejsce z 23 punktami.

W finale Superpie mężczyzn zwyciężyli Szwajcar Iouri Podladtchikov z 90 punktami, Japończyk Ayumu Hirano z 88 i Szwajcar David Habluetzel z 84 punktów, odpowiednio.

Slopestyle na BOE 2015

W kategorii kobiet zwyciężyły Christy Prior (Nowa Zelandia) z 84 punktami, Amerykanka Jamie Anderson z 78 i Ennu Rakujärvi z 75 punktami. W kategorii mężczyzn na podium zajęli: Stale Snadbech (Norwegia) z 91 punktami, drugi Kanadyjczyk Mark McMorris z 84 i Torstein Horgmo (Norwegia) z 83 punktami.