Los 10 mejores momentos de los Juegos Olímpicos de Sochi 2014 por The Indian Face

10 najlepszych momentów z Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 autorstwa The Indian Face

W tę niedzielę dobiegły końca Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014, a wraz z nimi nasze złudzenie zdobycia medalu, ale... nigdy się nie zniechęcamy! Mamy kilku bardzo młodych sportowców, którzy już ciężko trenują przed kolejnymi Igrzyskami w Pjongczangu 2018 (Korea Południowa).
W rankingu medalowym Rosja zakończyła swoje mecze jako najlepsza z 33 medalami; Norwegia na 2. miejscu z 26 medalami; Kanada 3. miejsce z 25 medalami (mistrz poprzednich igrzysk w Vancouver 2010 zaczynał jako faworyt); i USA 4. z 26 medalami.
W The Indian Face podsumowaliśmy wszystkie te dni i wybraliśmy dziesięć najlepszych momentów tych Igrzysk według nas.
Nasze 10 najlepszych momentów z Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi
1. Na pierwszym miejscu i bez wątpienia pozostaje nam najlepszy wynik hiszpańskiej drużyny: 4. miejsce łyżwiarza Javiera Fernándeza.
2. Ćwiczenie hiszpańskiej snowboardzistki Queralt Castellet, które doprowadziło ją bezpośrednio do finału halfpipe.
3. Występ japońskiego łyżwiarza Yuzuru HANYU, który mając zaledwie 19 lat zdobył swój pierwszy medal olimpijski.
4. „Zdetronizowany książę halfpipe”: wszystkie zakłady dotyczyły Amerykanina Shauna White'a, który jednak nie stanął nawet na podium i musiał zadowolić się 4. miejscem. Złoty medal zdobył znacjonalizowany przez Rosję Szwajcar Iouri Podladtchikov (lepiej znany jako IPod).
5. Złoty medal w sztafecie mieszanej Ole Einara Bjoerndalena, czterdziestolatka z Norwegii, który jest rekordzistą pod względem medali olimpijskich, nie więcej i nie mniej niż 13 medali!
6. Polska duma narodowa Kamil Stoch, który do polskiej tabeli medalowej (11. miejsce z 6 medalami) dodał dwa złote medale w indywidualnych skokach narciarskich mężczyzn zarówno na trampolinie zwykłej, jak i dużej.
7. W finale narciarstwa alpejskiego po raz pierwszy dwa złote medale zdobyli Szwajcar Dominique Gisin i Słowenka Tina Maze, które zremisowały na zjeździe z tym samym czasem (minuta, 41 sekund i 57 setnych)
8. Siła woli Peruwiańczyka Roberto Carceléna, który ukończył finał narciarstwa biegowego na 15 km. na ostatnim miejscu z dwoma połamanymi żebrami: Peruwiański Carcelén, przykład dostawy w Soczi.
9. Hołd dla kanadyjskiej narciarki freestyle Sarah Burke, która zmarła w 2012 roku podczas treningu. W The Indian Face przyłączamy się do pamięci tego fantastycznego narciarza.